O nas

ArborPro jest marką stworzoną przez człowieka, który od początku swojej kariery zawodowej zajmuje się drzewami. Począwszy od prac w charakterze asystenta arborysty, poprzez stopniowe wchodzenie do góry – od łatwych pielęgnacji, zakładania wzmocnień mechanicznych drzew (wiązań) z biegiem czasu, wraz ze wzrostem wiedzy oraz umiejętności – pielęgnacji pomników przyrody czy trudnych technicznie wycinek sekcyjnych na cmentarzach.

 

Wraz z Polskim Arborystą stworzyliśmy Opolską Szkołę Arborystyki w której szkolę oraz egzaminuję. Największy nacisk podczas szkoleń kładę na bezpieczeństwo pracy oraz jej efektywność.

 

Naszą branżą są drzewa, więc wykonujemy wszystkie prace związane z nimi:

✓ pielęgnacje
✓ cięcia techniczne
✓ wzmocnienia mechaniczne drzew (wiązania elastyczne oraz statyczne)
✓ wycinka
✓ nasadzenia
✓ opinie dendrologiczne

 

Prace pielęgnacyjne wykonujemy według najnowszych standardów, technikami bezinwazyjnymi dla drzewa. Głównym celem prac pielęgnacyjnych jest usunięcie z korony drzewa suchych, zamierających, uszkodzonych gałęzi oraz konarów.

 

Cięcia techniczne wykonujemy w ostateczności w przypadku gdy gałąź bądź konar koliduje z infrastrukturą (budynki, skrajnia, napowietrzne linie elektroenergetyczne).

 

Drzewa często ulegają uszkodzeniu poprzez wyłamanie się konaru czy rozłamanie się całego drzewa. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć drzewo przed takimi sytuacjami poprzez założenie mechanicznych wzmocnień drzew, takich jak Cobra, Boa, GeminiS czy Gefa.

 

Realizujemy wycinki drzew trudnych i niebezpiecznych. Wybierając naszą markę, mają Państwo pewność, że drzewo zostanie wycięte z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa zarówno osób pracujących jaki i postronnych czy mienia, które pozostanie nienaruszone. Drzewo, które rośnie w sąsiedztwie domu, posiadające rozłożystą koronę, to nie problem. Każdy odcięty fragment drzewa zostanie opuszczony na linach tak, aby nie uszkodzić nic w jego otoczeniu.

 

W naszej ofercie znajduje się również usługa nasadzania i nawożenia drzew.

 

Na zlecenie wykonujemy również opinie dendrologiczne, które zawierają podstawowe dane drzewa oraz zalecenia do dalszego postępowania z drzewem.